Kolejna Konferencja Security Forum Szczecin - Nobilis Media

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:Kolejna konferencja za nami
     

     Zakończyła się bardzo udana konferencja dotycząca zagrożeń epidemiologicznych i hybrydowych dla polskich producentów żywności organizowana przez Nobilis Media pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Sejmowej Komisji Obrony Narodowej . W ten symboliczny dzień 17 września gościliśmy blisko 100 osób z całej Polski . Była merytoryka, dyskusja i inspirująca wymiana poglądów. Mieliśmy również specjalnych gości : minister Halina Szymańska Szef Kancelarii Prezydenta RP i Bartłomiej Sochański kandydat na prezydenta Szczecina.

     W konferencji udział wzięli wyjątkowi prelegenci i specjaliści z całego kraju . To kolejna konferencja szkoleniowa w ramach Security Forum Szczecin, która buduje bezpieczny region i bezpieczną Polskę poprzez kompleksowe szkolenie służb odpowiadających za nasze bezpieczeństwo.

     To tylko kwestia czasu kiedy ASF dotrze na Pomorze Zachodnie - między innymi o tym dyskutowali specjaliści podczas konferencji o zagrożeniach epidemiologicznych i hybrydowych dla rozwoju przemysłu żywnościowego, która odbyła się w Szczecinie.

     Jak mówił dr Paweł Rodzoś, Dyrektor ds. Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie - trzeba się liczyć z tym, że przed wirusem afrykańskiego pomoru świń nie uda się obronić regionu. Ale to nie jest straszenie, tylko diagnoza.

- Czekaliśmy na ten moment, kiedy wirus przeprawi się przez Wisłę. Wykonał takiego susa nie wiadomo kiedy i jak. Najprawdopodobniej było to nieświadome działanie i przerzucenie jakiegoś zakażonego mięsa w kanapce. Ale zawsze pozostaje ten wielki znak zapytania, czy to oznacza, że możemy ignorować działania hybrydowe? - mówił Rodzoś.

     Rolnicy, którzy wzięli udział w konferencji pytali między innymi czy jest szansa, by w regionie powstanie zakład utylizacyjny. Dr Maciej Prost, Dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Szczecinie odpowiadał, że powinien powstać na terenie regionu, ale kiedy to się stanie, nie wiadomo.

- Jest bardzo pożądane, żeby taki zakład był w województwie zachodniopomorskim. Zostały podjęte pewne kroki w tym kierunku, żeby on powstał - mówił Prost.

     Warto dodać, że najbliższy zakład utylizacji zwierząt znajduje się pod Piłą.

     W Polsce wirus Afrykańskiego Pomoru Świń pojawił się w lutym 2014 roku. Prawdopodobnie przeniosły go chore dziki, które przedostały się z terenu Białorusi.


mobile: +48 512 488 229 NIP: 851-310-21-12 e-mail: biuro@nobilismedia.pl |nobilismedia.pl

___________________________________________________________________________________________________________________________________

NASZYMI PARTNERAMI SĄ:                                                                


Szybki kontakt:

tel. 512 488 229

e-mail: biuro@nobilismedia.pl


Numer konta do zamówień:

Nazwa banku: BNP PARIBAS BANK POLSKA
79 1600 1260 0004 0907 3757 5001


Dane kontaktowe:
Nobilis Media sp. z o.o.

ul. Kopańskiego 19/21. 71-050 Szczecin

NIP: 8513102112

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego